Nabídka práce > MS SQL ADMINISTRÁTOR/KA | PRAHA

MS SQL ADMINISTRÁTOR/KA | PRAHA

Náplň práce

- Proaktivní monitoring SQL Server instancí
- Optimalizace pomalých procesů a řešení deadlocků

- Automatizace údržby (rebuild indexů, přepočet statistik)

- Kapacitní plánování a prevence nedostatku diskového prostoru

- Kontrola a optimalizace zálohovacích procesů

- Migrace databází na novější verze SQL Serveru

- Spolupráce s týmem na kritických ticketech

- Zavádění Always On Availability Groups ve spolupráci s infrastrukturním týmem
- Možnost spolupráce s architekty na návrhu databázových struktur při vývoji nových produktů

- Rozšíření monitoringu pomocí Zabbix

Požadavky

Must have:

- Instalace a konfigurace MSSQL

- Znalost HADR (High Availability and Disaster Recovery)

- Správa a optimalizace MSSQL instancí

- Performance monitoring a optimalizace dotazů

- Práce s Extended Events, SQL Server Profilerem

- Security best practices pro MSSQL

- Optimalizace exekučních plánů

- Migrace databází na vyšší verze MSSQL

- Zálohování databází

Nice to have:

- Certifikace MCSA/MCSE

- Skriptování v T-SQL a PowerShell
- Znalost Visual Studio, TFS, GIT, Jira

Informace o pozici

  • Grafton Recruitment s.r.o.
  • Hlavní město Praha
  • Obor: Informační technologie,
  • Plat: Od 85000 CZK do 100000 CZK
  • Typ pracovního poměru: Plný úvazek
  • Benefity: - Flexibilní pracovní doba - Možnost práce z domova po zaškolení - Férové ohodnocení dle zkušeností a kvality práce - 5 týdnů dovolené Každoroční revize mezd - Příspěvek na penzijní spoření - Příspěvky na obědy - Teplé a studené nápoje na pracovi
  • Místo pracoviště: Praha